Aktulności

Mieszkanie w stanie deweloperskim

2018-10-26

Podjąłeś decyzję, że i czas na swoje własne cztery kąty i zakup mieszkania we Wrocławiu. Po rozważeniu różnych za i przeciw, odrzuciłeś pomysł zakupu nieruchomości na rynku wtórnym i postawiłeś na mieszkanie od dewelopera. Przekonały Cię takie argumenty, jak lepsza dostępność kredytu hipotecznego, większa wartość rynkowa mieszkania oraz fakt, że wszystko w nowym mieszkaniu możesz urządzić po swojemu. Masz pewność, że nikt wcześniej tu nie mieszkał, to Ty kreujesz historię tego miejsca. Kupiłeś zatem mieszkanie na Brochowie – ustronnej, pełnej zieleni, wciąż rozwijającej się dzielnicy Wrocławia. Jest to mieszkanie w stanie deweloperskim. Co prawda słyszałeś już wcześniej to określenie, ale dopiero teraz zacząłeś zastanawiać się, co właściwie się pod nim kryje?

Stan deweloperski

Stan deweloperski nie ma jednej definicji i tak naprawdę może się bardzo różnić w zależności od dewelopera czy inwestycji. Jest on jednak zawsze opisany w umowie, którą podpisujesz kupując mieszkanie. Masz pełne prawo znać jej treść wcześniej, jeszcze przed podjęciem decyzji zakupu. W ten sposób możesz porównać nakład pracy, jaki będzie konieczny do włożenia na starcie. W dużym uproszczeniu stan deweloperski to po prostu stan surowy mieszkania, które przeznaczone jest do dalszego wykończenia. W przypadku Brochowa Twoja weryfikacja przebiegła pomyślnie.

Mieszkanie w stanie deweloperskim Hossanova

Mieszkanie w stanie deweloperskim – czego się spodziewać?

Po pierwsze, ściany w Twoim nowym mieszkaniu pokryte są gotowymi do malowania tynkami. Zapewne kupując mieszkanie masz już pewne wyobrażenie o tym, jaką paletę barw będziesz chciał wykorzystać, więc ucieszy Cię, że nie będzie to wymagało dodatkowych zabiegów. Ściany w łazience mogą być wykończone są nieco inaczej, niż w reszcie mieszkania , a to dlatego, że deweloper powinien zadbać, by były bardziej odporne na wilgoć i by móc położyć kafelki.

Podłoga powinna być pokryta warstwą zaprawy cementowej, a dodatkowo deweloper powinien też przygotować podkład pod ostateczną warstwę podłóg, taką jak często wybierane panele. Jest to tak zwana wylewka podłogowa, mająca również znaczenie dla akustyki nowego mieszkania.

Oprócz tego w mieszkaniu można się też spodziewać instalacji wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i elektrycznej (z gniazdkami). W kuchni i w łazience powinny instalacje powinny przebiegać natynkowo. Dlaczego rur nie powinno się montować w ścianę? Głównie dlatego, bo wówczas  gwarantujemy sobie większą ciszę w wykończonych pomieszczeniach. Rury powinny przebiegać tak, by łatwo można było ukryć je za meblami, szafkami czy stelażem podtynkowym. W przypadku rur doprowadzających wodę do zlewu czy umywalki – z pewnością w wielu innych mieszkaniach zdążyliście zaobserwować, że łatwo ukryć je w szafkach.

Mieszkanie w stanie deweloperskim powinno też posiadać drzwi wejściowe, okna wraz z parapetami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz grzejniki.

Gdy odbierzemy mieszkanie w stanie deweloperskim, możemy zacząć wykańczać je “pod klucz”.





Adres korespondencyjny:
ul Kwiatkowskiego 4
52-407 Wrocław

Kontakt:
tel: 71 726 13 57
kontakt@hossanova.pl

skontaktuj się z nami